Przedszkole Niepubliczne “Motylek” mieści się w dzielnicy nadmorskiej Świnoujścia przy ulicy Słowackiego, otoczone charakterystycznymi kolorowymi kredkami 🙂 Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 17:00. Bazę przedszkola tworzą: 4 sale dydaktyczne, sala do bajkoterapii, 2 szatnie, nowoczesna kuchnia i zaplecze kuchenne oraz bajecznie kolorowy plac zabaw wyposażony w bezpieczną nawierzchnię i sprzęt do zabaw ruchowych. Wielkość sal dydaktycznych oraz ich wyposażenie w pomoce dydaktyczne umożliwiają swobodną realizację zajęć, a posiadany sprzęt dostosowany jest do wieku i wzrostu dzieci. Łazienki dla dzieci wyposażone są również w  sanitariaty dostosowane do ich wieku i wzrostu.

„Motylek” nastawiony jest na indywidualny rozwój każdego dziecka, bezpieczeństwo,  stałą współpracę z rodzicami,  innowacyjność i udogodnienia dla dzieci i ich rodziców. Wyposażony jest w tablice multimedialne, kino, komputery oraz wprowadzono dziennik elektroniczny, w celu ułatwienia kontaktu wszystkich nauczycieli z rodzicami oraz umożliwieniu bezpośredniego kontaktu każdemu rodzicowi z nauczycielami, opiekunami, dyrektorem, właścicielami przedszkola, a także innymi rodzicami.

W przedszkolu funkcjonują 4 grupy dzieci: grupa trzylatków, grupa czterolatków grupa pięciolatków oraz “zerówka”. Przedszkole funkcjonuje w oparciu o stały rytm dnia, określony w ramowym rozkładzie dnia danej grupy. Uwzględnia on odpowiednie proporcje zagospodarowania czasu podczas pobytu dziecka w przedszkolu. Stałym elementem są pory posiłków, przewidziany jest pobyt dzieci na świeżym powietrzu, aktywność ruchowa, gry i zabawy, a także czas na wyciszenie dzieci.

W ramach czesnego dzieci mają zagwarantowane: zajęcia dodatkowe (język angielski, język niemiecki, gimnastykę ogólnorozwojową, zajęcia z logopedą, zajęcia teatralne, taneczno-rytmiczne, kulinarne, plastyczne, bajkoterapia i śpiew), wszelkiego rodzaju pomoce dydaktyczne i artykuły szkolne- w tym podręczniki i zeszyty ćwiczeń, udział we wszystkich imprezach tematycznych z atrakcjami (dzień dziecka, mikołaj, pikniki rodzinne, wycieczki dalekie i bliskie, teatrzyki, bale i inne) oraz wyżywienie.

Przedszkole zapewnia 4 zbilansowane posiłki przygotowywane we własnej kuchni, dostosowane dla dzieci również z różnymi alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. Jedną z najważniejszych zasad jest codzienny pobyt na świeżym powietrzu. Dzieci wychodzą na przedszkolny plac zabaw, chodzą na spacery do pobliskich 2 parków i na plażę, gdzie poznają rośliny i zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu.

W ramowym planie dnia, leżakowanie ma jedna grupa: adaptacyjna – trzylatki. Czterolatki, pięciolatki i “zerówka” nie mają obowiązku leżakowania. Zamiast tego w porze poobiedniej prowadzone są zajęcia wyciszające, czytanie bajek. Dla dzieci, które będą jednak potrzebowały poobiedniej drzemki, placówka zapewnia miejsce wypoczynku w bajkowym pokoiku.

W pracy z dziećmi nauczyciele wykorzystują różne metody aktywizujące, wyzwalające ich własną aktywność i pobudzające do twórczego myślenia i działania, zgodne z ich indywidualnym tempem rozwoju. W przedszkolu organizuje się wiele uroczystości, między innymi: urodziny przedszkola, odwiedziny mikołaja, spotkania Bożonarodzeniowe, bal karnawałowy, eko-bal, przywitanie wiosny, piknik z okazji Dnia Dziecka, Dzień Matki, Dzień Taty, Dzień Babci, Dzień Dziadka, Dzień Pluszowego Misia i wiele innych. Przedszkole organizuje również wiele wycieczek: Do Zoo w Eberswalde, do Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach, do Straży Pożarnej, na Policję, do Biblioteki Miejskiej, parku linowego, na pocztę, do piekarni, kawiarni, fabryki lizaków, apteki, groty solnej, do schroniska, do sklepu i wiele innych ciekawych miejsc.

„Motylek” przygotowuje wychowanków do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Przedszkole uwzględnia indywidualne potrzeby, umiejętności i uzdolnienia dzieci oraz stwarza atmosferę poczucia bezpieczeństwa i akceptacji. Różnorodne zajęcia edukacyjne spełniają oczekiwania dzieci i ich rodziców oraz zapewniają przedszkolakom indywidualną drogę rozwoju oraz przygotowują do podjęcia nauki w szkole.

Co nas wyróżnia:
  • posiadamy 4 grupy wiekowe:  3-latki,  4-latki,  5-latki i 6-latki (zerówka).
  • jako jedyni dysponujemy bajecznie kolorowym placem zabaw z bezpieczną nawierzchnią, bo bezpieczeństwo Państwa dzieci to podstawa!
  • jako jedyni, dysponujemy tablicami multimedialnymi a edukacja przez zabawę to magia, której nasze „Motylki” nie mogą się oprzeć 🙂
  • jako jedyni mamy tak wiele zajęć dodatkowych, za które nie trzeba dodatkowo płacić.
  • jako jedyne przedszkole niepubliczne posiadamy własną kuchnię; posiłki są zawsze świeże i ciepłe, przygotowane wyłącznie z naturalnych produktów, bez sztucznych polepszaczy smaku i konserwantów; żywimy dzieci z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi.