Drodzy Rodzice

Przedszkole Niepubliczne „Motylek” powstało dzięki naszej pasji i doświadczeniu w pracy z dziećmi. Znajdujemy się w dzielnicy nadmorskiej Świnoujścia, w spokojnej okolicy, przy dużym parku i plaży. Program przedszkola oparty jest na podstawie programowej wychowania przedszkolnego zgodnej z wytycznymi MEN. Ponadto, proponujemy również atrakcyjne zajęcia dodatkowe, których celem jest wszechstronny rozwój dzieci. Cały program ułożony jest w taki sposób, aby mali absolwenci naszego przedszkola byli otwarci, śmiali i żeby wkroczyli w dalsze etapy życia z poczuciem własnej wartości, wyposażeni w wiedzę i umiejętności potrzebne w edukacji szkolnej.

W czasie trwania roku szkolnego, w małej grupie, skupiamy się na indywidualnej pracy z dzieckiem, aby w pełni przygotować je do szkoły. Dzieciom zapewniamy obiektywną diagnozę: obserwację wstępną – na początku roku szkolnego, a następnie obserwację porównawczą półroczną i obserwację porównawczą końcową. Wszystkie trzy obserwacje poparte są kompletem narzędzi badawczych a kwestionariusz diagnozy jest zgodny z podstawą programową MEN i pokazuje poziom rozwoju najistotniejszych umiejętności. Na jego podstawie w czerwcu zostanie przygotowany arkusz pokazujący poziom badanych umiejętności.

Każdy dzień planujemy tak, aby nasi podopieczni rozwijali się i uczyli poprzez zabawę i przeżywanie przygód. Stawiamy na rozwijanie kreatywności i samodzielności u dzieci. Ważne jest dla nas, aby dzieci uczęszczające do „Motylka” były radosne, sprawne fizycznie, pobudzone intelektualnie i artystycznie wrażliwe. Traktujemy każde dziecko indywidualnie. Sprawiamy, że czują się one kochane, akceptowane i szczęśliwe. Pomagamy sobie i szanujemy siebie nawzajem. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale i do radzenia sobie z porażkami. Nie zmuszamy naszych przedszkolaków do aktywności, lecz staramy się ich tak kształtować, by byli ciekawi i otwarci, by byli odważnymi ludźmi, dla których życie będzie śmiałą przygodą.

U nas zawsze panuje miła atmosfera, a na twarzach maluchów gości uśmiech.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:30 do 17:00.  W roku szkolnym 2018/2019 placówka jest nieczynna w następujące dni:
  • 12 października – Święto Edukacji Narodowej
  • 01 -02 listopada – Wszystkich Świętych
  • 24 grudnia – 01 stycznia – Przerwa Świąteczna
  • 04 – 08 lutego –  Ferie zimowe (przerwa remontowa)
  • 01 – 03 maja – Majówka
  • 20 – 21 czerwca – Boże Ciało
  • 15 – 16 sierpnia – Matki Boskiej Zielnej
  • 26 – 30 sierpnia – Wakacje (przerwa remontowa)