Drodzy Rodzice

W naszym przedszkolu specjalnie dla dzieci 6-letnich, prowadzimy obowiązkowe przygotowanie przedszkolne, czyli tzw „zerówkę”.

W czasie trwania roku szkolnego, w małej grupie, skupiamy się na indywidualnej pracy z dzieckiem, aby w pełni przygotować je do szkoły. 6 latkom zapewniamy obiektywną diagnozę: obserwację wstępną – na początku roku szkolnego, a następnie obserwację porównawczą półroczną i obserwację porównawczą końcową. Wszystkie trzy obserwacje poparte są kompletem narzędzi badawczych a kwestionariusz diagnozy jest zgodny z podstawą programową MEN i pokazuje poziom rozwoju najistotniejszych umiejętności, kształtowanych w ramach obowiązkowego, rocznego przygotowania przedszkolnego. Na jego podstawie w czerwcu zostanie przygotowany „arkusz gotowości szkolnej”, pokazujący poziom badanych umiejętności.

Realizujemy program na najnowszych pakietach edukacyjnych bogatych w pomoce i środki dydaktyczne. Przygotowujemy naszych przyszłych uczniów do nauki czytania i pisania oraz wprowadzamy elementy matematyki, a wszystko po to by nasze przedszkolaki przekroczyły próg szkoły w pełni przygotowane do mierzenia się z wyzwaniami jakie ona za sobą niesie.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:30 do 16:30.
W roku szkolnym 2021/2022 placówka jest nieczynna w następujące dni:
  • 15 października – Święto Edukacji Narodowej
  • 01 listopada – Wszystkich Świętych
  • 11 – 12 listopada – Święto Niepodległości
  • 23 -31 grudnia – Przerwa Świąteczna
  • 6-7 stycznia – Trzech Króli
  • 07 – 11 lutego –  Ferie zimowe (przerwa remontowa)
  • 15 kwietnia – Wielki Piątek
  • 02 – 03 maja – Majówka
  • 16 – 17 czerwca – Boże Ciało
  • 15 – sierpnia – Matki Boskiej Zielnej
  • 22 – 31 sierpnia – Wakacje (przerwa remontowa)