Drodzy Rodzice

W naszym przedszkolu specjalnie dla dzieci 5-letnich oraz odroczonych 6-letnich, prowadzimy obowiązkowe przygotowanie przedszkolne, czyli tzw „zerówkę”.

W czasie trwania roku szkolnego, w małej grupie, skupiamy się na indywidualnej pracy z dzieckiem, aby w pełni przygotować je do szkoły. 5-6 latkom zapewniamy obiektywną diagnozę: obserwację wstępną – na początku roku szkolnego, a następnie obserwację porównawczą (końcową) – pod koniec roku szkolnego. Obie obserwacje poparte są kompletem narzędzi badawczych a kwestionariusz diagnozy jest zgodny z podstawą programową MEN i pokazuje poziom rozwoju najistotniejszych umiejętności, kształtowanych w ramach obowiązkowego, rocznego przygotowania przedszkolnego. Na jego podstawie w czerwcu zostanie przygotowany „arkusz gotowości szkolnej”, pokazujący poziom badanych umiejętności.

Realizujemy program na najnowszych pakietach edukacyjnych bogatych w pomoce i środki dydaktyczne. Przygotowujemy naszych przyszłych uczniów do nauki czytania i pisania oraz wprowadzamy elementy matematyki, a wszystko po to by nasze przedszkolaki przekroczyły próg szkoły w pełni przygotowane do mierzenia się z wyzwaniami jakie ona za sobą niesie.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:30 do 17:00. Placówka jest nieczynna w święta ustawowo wolne od pracy oraz w następujące dni:
  • 24 grudnia – Wigilia
  • 1 grudnia – Sylwester
  • 25-31 sierpnia – przerwa (przygotowanie placówki do nadchodzącego roku szkolnego).